Nastoletnia miłość – porady dla rodziców

Nastoletnia miłość – porady dla rodziców

Wiele rodziców stoi przed problemem zakochiwania się swoich nastoletnich dzieci. Należy wspomnieć, że moment ten jest zupełnie naturalny i jest kolejnym etapem dojrzewania młodego człowieka. Bywa jednak niezwykle trudny i nie zawsze jest kolorowy. Wspomniana trudność polega na tym, że młodzieńcza miłość jest bardzo intensywna, silna, a niekiedy może ogromnie zranić. Młodzi ludzie traktują zakochanie w kategorii czarno-białe.

Nie ma niczego pomiędzy, albo się kogoś kocha na zabój, albo się nienawidzi. Skoro znamy już ogólną charakterystykę nastoletniej miłości, ciężko nie zgodzić się, jak ważną rolę w tym etapie będą pełnić rodzice. Znajdą się w wielu sytuacjach w których niełatwo będzie podjąć decyzję, czy doradzić. Z tego powodu przygotowaliśmy mini poradnik, w którym znajdą się porady na standardowe kłopoty i dylematy młodzieńczych, szalonych uczuć:

  • Na samym początku, konieczne jest zrozumienie, że przeżywana miłość nie jest błahostką i szybko mijającym zauroczeniem. To jedno z pierwszych, najważniejszych wydarzeń w życiu młodego człowieka, gdy będzie przeżywał burzę hormonalną.

    Rodzic powinien wspierać swoje dziecko w tym etapie i być w stanie porozmawiać z nim o emocjach, doświadczeniach. Istotne jest dzielenie się również swoimi miłosnymi doświadczeniami i wskazywanie ewentualnej drogi młodemu człowiekowi. Należy także wytłumaczyć odpowiedzialność podjętej decyzji, jaką jest wejście z drugą osobą związek. Jest to nie tylko bardzo odważne, ale wymaga pokładów odpowiedzialności;

  • Upokorzenie i rozczarowanie na etapie nastoletniego związku, może mieć znaczny wpływ na psychikę młodego człowieka w przyszłości. Rodzic powinien być w tym okresie bardzo czujny i pomocny.

    Najważniejsze jest, by nie zostawić dziecka samego z problemami i rozterkami miłosnymi;

  • Nastoletniej miłości towarzyszą pierwsze zbliżenia, pocałunki i przytulanie. Rodzice są odpowiedzialni w przekazaniu chociażby fundamentalnej wiedzy na temat cielesności, zabezpieczeń, ale przede wszystkim szacunku do drugiej osoby. Nie można w tym aspekcie wstydzić się swojego dziecka i poruszanych tematów. Może to uratować niejednego nastolatka przed nietrafnymi decyzjami.

.

zestaw erotyczny dla par

Marcelina