O związek trzeba dbać

O związek trzeba dbać

Czasami jest tak, że jakieś dwie osoby żyją ze sobą przez wiele lat, wydaje się, że są ze sobą szczęśliwe, a nagle okazuje się, że jednak się rozchodzą, co jest wielkim zaskoczeniem dla wszystkich z ich otoczenia. Jak to się dzieje, że niektóre pary są ze sobą przez bardzo wiele lat, świetnie się dogadują, a inni nie potrafią wytrzymać ze sobą dłużej niż kilka miesięcy? Czy to zależy od charakteru poszczególnych osób, od czynników zewnętrznych, a może od połączenia tych dwóch rzeczy?

Potrzebne są starania dwóch stron

Przede wszystkim trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że o związek trzeba dbać, trzeba ciągle okazywać tej drugiej osobie, że jest dla nas ważna i że naprawdę bardzo nam na niej zależy.

Dodatkowo jeszcze powinniśmy sobie uświadomić, że jednostronne starania tutaj nic nie dadzą. Tak naprawdę, jeśli jakiś związek ma się udać i jeśli ma to być naprawdę udany czas, to konieczne jest zainteresowanie obydwóch stron, pokazywanie sobie wzajemnego szacunku i zainteresowania, bo jeśli jedna ze stron będzie się czuła pominięta, zbyt mało doceniona, to szybko się okaże, że cały związek zaczyna się gdzieś rozjeżdżać, a co się z tym wiąże, że na dłuższy okres czasu nie ma szansy, aby takie osoby mogły być ze sobą szczęśliwe.

Im więcej więc zaangażowania włożymy w tworzenie takiego związku, tym z pewnością będzie on trwalszy i tym więcej radości będzie nam dawał.

Drobne rzeczy mają wielkie znaczenie

Mogłoby się wydawać, że takie drobne rzeczy jak wyjście na kolację, trzymanie się za ręce, czy zrobienie jakiejś niewielkiej niespodzianki ukochanej osobie nie mają żadnego znaczenia.

Wbrew przeciwnie. To właśnie takie drobne rzeczy mają największy wpływ na to, jaki jest dany związek, bo to tego typu zachowania niejednokrotnie znacznie lepiej pokazują nasze uczucia niż to, gdybyśmy wypowiadali 1000 słów.

Jeśli bliska nam osoba przychodzi zmęczona z pracy, to z pewnością doceni kubek herbaty, który jej podamy, bo właśnie w ten sposób będziemy jej pokazywali, że jest dla nas kimś ważnym i że zależy nam na tym, aby czuła się jak najlepiej. Dlatego właśnie nie ma znaczenia ile czasu trwa nasz związek, jeśli chcemy, aby był on naprawdę udany, to powinniśmy zadbać o to, aby tego typu niewielkich gestów, było w nim jak najwięcej.

Warto pamiętać, że związek jest tworzony przez dwie osoby, a więc obydwie powinny się w nim czuć dobrze, powinny czuć się kochane i doceniane, a to oznacza, że tak naprawdę przez cały czas trwania związku zależy w dużej mierze od nas, od tego jak wiele będziemy chcieli z siebie dawać. Z pewnością im bardziej będziemy się starali, tym większa będzie szansa, że nasz związek będzie udany, że mimo upływu lat będzie nam dawał naprawdę wiele radości, a co więcej, może się okazać, że cały czas będziemy sobie bardzo bliscy.

Jednak żeby tak było, cały czas obydwie strony muszą się mocno starać.

http://optykopalinski.pl/ https://zmysly.pl/

Marcelina