Pozytywne i negatywne aspekty medycyny naturalnej

Pozytywne i negatywne aspekty medycyny naturalnej

Medycyna naturalna, inaczej zwana alternatywną – jest bardzo charakterystycznym odłamem medycyny. Mogłoby się wydawać, że czas i tradycje stają się cykliczne lub są kontynuowane. Dziś pamiętamy zalecenia naszych babć, czy ogólnie starszego pokolenia, które w razie jakichś dolegliwości – wie jak sobie z nimi radzić, przy użyciu naturalnych składników.

Współcześnie medycyna naturalna na szczęście wypiera tradycyjne formy leczenia. Nie chodzi tu o to, żeby za wszelką cenę unikać lekarzy, ale nie można z kolei z każdą błahostką do niego biegać. Medycyna naturalna opiera się na takich metodach leczenia, które nie wpływają na organizm tak jak np.

leki. Wiadomo, że większość z nich truje organizm, co w późniejszym czasie odbija się przykładowo na chociażby samopoczuciu człowieka. Niemniej jednak istnieje także kilka wad od których zaczniemy w poniższym zestawieniu: Przede wszystkim, medycyna naturalna i jej rzeczywiste działanie nie jest nigdzie udokumentowane.

To z kolei sprawia, że lekarze i zwolennicy tradycyjnych metod są wręcz bojowo nastawieni do jej działań. Oczywiście, nie oznacza to, że każda metoda medycyny naturalnej jest skuteczna i odpowiednia dla wszystkich pacjentów. Osoba, która w życiu nie stosowała akupunktury – musi rozważyć swoje dylematy z lekarzem.

Każda forma leczenia musi być oczywiście skonsultowana ze specjalistą, nieważne o jaką formę leczenia chodzi. Prowadzenie takich działań ,,na własną rękę’’ może skutkować w istocie niepożądanymi skutkami; Zalety stosowania medycyny naturalnej: Jest ich z pewnością całe mnóstwo, a największą jest poznanie siebie i własnego ciała. Mowa oczywiście o tzw.

wizualizacji, dzięki której można wyeliminować dane dolegliwości, bez użycia jakichkolwiek leków! Medycyna naturalna zajmuje się nie tylko fizycznością, ale równie mocno skupia się na duchowości pacjentów. W przeciwieństwie do medycyny tradycyjnej – która traktuje jedynie o aspektach fizycznych i działaniu organizmu.

www.homeidea.com.pl

Marcelina