Usługi konwojowe

Usługi konwojowe

Wśród najbardziej wymagających i specyficznych zadań jakie są powierzane agencjom ochrony na pewno wymienić trzeba zadania związane z konwojowaniem środków pieniężnych, wszelkich dóbr wartościowych czy osób. Konwoje to wyjątkowe przedsięwzięcia i jedynie niektóre agencje ochrony są w stanie zorganizować je w sposób należyty. Trzeba od razu wyjaśnić, na czym tak naprawdę polega usługa konwojowa. Generalnie chodzi o przewóz (najczęściej rzeczy materialnych lub gotówki) z punktu startu do punktu docelowego. Rzecz jasna tak, by wszystko odbyło się w sposób bezpieczny. Konwój pod specjalnym nadzorem Konwoje są realizowane przez specjalnie przygotowanych pracowników ochrony, nierzadko wyposażonych w broń długą. Mają oni zatem możliwość i prawo do odparcia ewentualnego ataku na konwój i jego obrony aż do czasu przyjazdu służb mundurowych takich jak policja. Konwojenci zawsze muszą posługiwać się specjalnie zabezpieczonym pojazdem.

Poza wzmocnioną konstrukcją jest on zazwyczaj wyposażony w akcesoria poprawiające widoczność i poszerzające zakres percepcji konwojentów. Skuteczny konwój to taki, który ma odpowiednią komunikację z centralą. Dlatego załoga konwoju jest wyposażona w system łączności radiowej i może przekazywać informacje, jak też otrzymywać je w razie potrzeby. Dość powszechną praktyką jest monitorowanie drogi konwojowania za pomocą urządzeń GPS. Konwój musi bowiem poruszać się po ściśle ustalonej trasie, a ewentualne zmiany muszą być zgłaszane przez kierowcę do centrali i uzasadnione na przykład sytuacją drogową. Prestiżowa usługa Z konwojowania dość powszechnie korzystają podmioty gospodarcze takie jak przedsiębiorstwa licznych branż, salony jubilerskie czy banki. Od lat konwoje są też rozwiązaniem bezpiecznym – napady na nie stanowią bowiem rzadkość w porównaniu chociażby z latami 90. ubiegłego wieku, kiedy takich przypadków notowano całkiem sporo.

Konwoje w ofercie agencji ochrony świadczą zazwyczaj o jej prestiżu i o tym, że dysponuje zaawansowanymi środkami organizacyjnymi.

http://holo.pl czyszczenie piwnicy cena

Marcelina