W jaki sposób dbać o związek

W jaki sposób dbać o związek
www.wymiendzinsy.pl

Nie ma znaczenia jak długo się z kimś spotykamy czy już może jesteśmy kilka lat po ślubie. Zawsze powinniśmy dbać o związek, nieustannie pokazywać tej drugiej osobie, że nam na niej zależy. Dzięki temu będziemy mieli szansę zbudować mocny związek, który będzie się opierał nie tylko na wzajemnym zaufaniu, ale i wzajemnej trosce o siebie. Ale jak dbać o ten związek, żeby faktycznie móc się cieszyć z długich lat spędzonych razem?

Najważniejsze drobne gesty

Oczywiście każdy lubi być docenianym i warto przynajmniej raz w roku zrobić sobie taki dzień, kiedy będziemy tylko dla siebie, pójdziemy do kina albo teatru, wręczymy sobie jakieś prezenty bez okazji. Ale prawda jest taka, że od takich jednorazowych, dużych wydarzeń, znacznie ważniejsze jest nasze codzienne zachowanie. To oznacza, że powinniśmy każdego dnia pokazywać tej drugiej osobie, jak bardzo jest dla nas ważna. Przygotowanie herbaty, śniadania do pracy, zrobienie ulubionego obiadu czy siedzenie wspólnie na kanapie i przytulanie się, może się okazać znacznie ważniejsze dla zbudowania silnego związku, niż takie jednorazowe, wielkie okazywanie uczuć.

Jeśli dbamy na co dzień o tą drugą osobę, to jest ogromna szansa na to, że każdego dnia będziemy podsycali jej miłość do nas i będziemy pokazywali, że jest dla nas ważna. Takie drobne gesty, nawet jeśli nie zawsze są świadomie wykonywane i świadomie rejestrowane przez tą drugą stronę, mogą dać naprawdę wiele dobrego, jeśli chodzi o budowanie związku.

Rozmawiajmy

Czasami możemy się zastanawiać jak to się dzieje, że dawniej związki były silniejsze, małżeństwa się nie rozpadały, a pary wydawały się szczęśliwsze. Warto sobie uświadomić, że dawniej ludzie więcej ze sobą rozmawiali, więcej czasu spędzali ze sobą – wspólnie coś wykonując, a to niewątpliwie ich do siebie zbliżało. Dlatego też jeśli chcemy stworzyć silny związek, który będzie w stanie się oprzeć różnym życiowym burzom, to powinniśmy przede wszystkim codziennie znajdować czas na wspólną rozmowę. Im więcej będziemy rozmawiali, zarówno o bardzo poważnych sprawach, jak i tych błahych, im więcej będziemy spędzali razem czasu na wspólnych zadaniach, tym większa będzie szansa na to, że faktycznie ten nasz związek będzie się rozwijał i chociaż będą mijały lata, to on nieustannie będzie mocny i będzie nam dawał sporo satysfakcji. Warto się zastanowić co robić, aby mieć pewność, że dołożyliśmy starań, by zbudować mocny związek, który spokojnie przetrwa długie lata, nawet jeśli po drodze natrafi na różne trudności.

sexual consent co to znaczy https://zmysly.pl/

Marcelina