Wizualizacja i terapia manualna – niestandardowe metody leczenia alternatywnego

Wizualizacja i terapia manualna – niestandardowe metody leczenia alternatywnego
www.kosmetyk.net.pl

Medycyna naturalna to bardzo szczególny odłam medycyny z którym niestety nie wszyscy się zgadzają. Tradycyjni lekarze w znacznej większości nie mogą pogodzić się z tym, że takie metody w istocie działają. Do medycyny naturalnej zalicza się bardzo wiele kategorii i podkategorii. Najbardziej znanymi są: ziołolecznictwo, akupunktura, czy też masaż. Do mniej znanych zaliczamy te wymienione w tytule artykułu.

Można by się zastanawiać dlaczego medycyna ta nie jest uznawana za wiarygodną. Jak się okazuje – efekty ciężko jest zbadać, a metody tradycyjne nadal są uznawane za bardziej trafne i ,,działające’’.

  • Co do samej wizualizacji – można sobie z łatwością wyobrazić czym w istocie jest. Wizualizacja to kreowanie obrazów, które w założeniu mają uspokoić ciało i umysł pacjenta. Jak dziwnie to nie brzmi – niemal każda choroba wywodzi się z jakiegoś problemu, którego źródło znajduje się w głowie.

    Nie bez powodu osoby, które myślą pozytywnie i walczą – częściej pokonują choroby. Za zmiany zachodzące w organizmie znacznie odpowiedzialny jest tzw. hormon stresu. Jeśli o stresie mowa – warto go więc zwalczać. Wizualizacja pozwala nie tylko się uspokoić, ale jest świetnym lekiem na przyspieszenie gojenia się ran, czy chociażby zredukowania czasu przejścia danej choroby.

    Pozytywne myślenie to lek na całe zło, warto więc spróbować – to nic nie kosztuje;

  • Terapia manualna to metoda, która inaczej nazywana jest chiropraktyką. Ma za zadanie pobudzić organizm w celu poprawienia jego motoryki. Do osób zajmujących się tą metodą, podobnie jak w ziołolecznictwie – najczęściej trafiają sportowcy i osoby, które zmagają się z problemami tj. bóle kręgosłupa, głowy, czy pozostałego układu kostnego.

Z wizualizacji i terapii manualnej warto skorzystać lub chociażby spróbować.

Współcześnie, coraz częściej się o tym słyszy, a w końcu to świetna alternatywa do leków, które w istocie mogą szkodzić, a nie leczyć.

Marcelina