Wyprawka do przedszkola – lista rzeczy dla przedszkolaka.

Wyprawka do przedszkola – lista rzeczy dla przedszkolaka.

Pobyt dziecka w przedszkolu wymaga odpowiedniego przygotowania. Nie tylko tego związanego z psychiką dziecka i jego odpowiednim nastawieniem, ale również tego materialnego, kiedy to należy kupić odpowiednie przybory szkolne. Dlatego też, warto już wcześniej dowiedzieć się, co musimy dać naszemu dziecku do przedszkola, jak powinna wyglądać jego wyprawka, tak abyśmy mieli pewność, że będzie miało wszystko to, co będzie niezbędne, a brak jakiegoś przedmiotu, nie stanie się dla niego dodatkowym powodem do stresu, w tej nowej sytuacji.

Jak jest w naszym przedszkolu?

Przede wszystkim zanim przystąpimy do zakupów, powinniśmy sprawdzić jak to wygląda w naszym przedszkolu. Czy musimy kupić farby, bloki, plastelinę, czy może tego typu przedmioty będą już na miejscu, a my jedynie co, będziemy musieli tylko wyłożyć na nie odpowiednią kwotę, na początku roku? Z pewnością nasze dziecko będzie musiało mieć w przedszkolu swoje rzeczy osobiste, takie jak mały ręcznik, kubek do mycia zębów, szczoteczka i pasta. Do tego warto dopilnować, aby miało ono fartuszek, bo wówczas będzie mniejsza szansa, że pobrudzi się podczas malowania farbami. Warto również zainwestować w dobre kapcie na zmianę. Takie, które będą wygodne, przewiewne, łatwo będzie je założyć i zdjąć, a do tego jeszcze nie będą uciskały.

Obowiązkowy będzie również komplet ubrań na zmianę, który będzie pozostawiony w szatni, na wypadek, gdyby dziecko się ubrudziło. Warto dopilnować, aby była tam każda część ubrania, a dodatkowo, żeby były to rzeczy, które dziecko będzie mogło łatwo samodzielnie założyć.

Mniejsze dzieci

Jeśli nasze dziecko będzie należało do najmłodszej grupy przedszkolnej, to z pewnością będzie miało w ciągu dnia drzemkę. Warto się dowiedzieć, czy w naszym przedszkolu dzieci śpią w zwykłych ubraniach, czy może mają mieć coś na zmianę, jeśli nie piżamkę, to chociaż bluzkę i legginsy, tak aby było mu wygodnie. Co więcej, powinniśmy się również dowiedzieć, czy starczy sama poduszka, bo resztę będzie zapewniało przedszkole, czy może powinniśmy dostarczyć cały komplet pościeli, tak aby dziecko miało swój. Im starsze dziecko, tym mniejsza będzie jego wyprawka, bo odejdą chociażby akcesoria do spania. Jednak zawsze upewniajmy się, czy na stronie internetowej przedszkola nie ma listy rzeczy, w które powinniśmy zaopatrzyć nasze dziecko. Nie mniej, zawsze pamiętać musimy o zapewnieniu akcesoriów do mycia, jak i dodatkowego kompletu ubrań, tym bardziej, że dzieci potrafią się ubrudzić praktycznie przy każdej okazji, a więc powinny mieć możliwość przebrania się w coś czystego.

Co więcej, warto ten dodatkowy komplet włożyć w kolorowy worek albo plecak, tak aby dziecko zawsze wiedziało, gdzie się on znajduje.

tablica interaktywna czy monitor interaktywny farby tempery

Marcelina