Związki przechodzą różne fazy

Związki przechodzą różne fazy

Jeżeli chociaż raz byliśmy w związku, to z pewnością zdajemy sobie sprawę z tego, że możemy się tutaj spotkać z różnymi fazami. Nie jest tak, że przez cały czas czujemy euforię na widok drugiej osoby, ale jednocześnie też, kiedy zaczynają się gorsze dni, a my się nie poddajemy, to szybko się okazuje, że może być naprawdę fajnie. Prawda jest taka, że w związkach mamy do czynienia z różnymi fazami, przez które musi przejść praktycznie każda para. Jeśli się to uda, to istnieje spore prawdopodobieństwo, że stworzymy silny i stabilny związek, który przetrwa długie lata.

Jak to się zaczyna?

Na początku pojawia się zauroczenie drugą osobą, a to powoduje, że patrzymy na nią przez różowe okulary. Widzimy tylko jej zalety, wad staramy się nie zauważać, a nawet jeśli je dostrzegamy, to próbujemy je tłumaczyć na wszystkie możliwe sposoby, byle tylko nie dopuścić do siebie prawdy. Takie zauroczenie powoduje, że nie analizujemy tego wszystkie co dzieje się obok, skupiamy się tylko na tej osobie, chcemy z nią spędzać wszystkie wolne chwile. Jednak z biegiem czasu ten stan zaczyna się zmieniać.

Pierwsze uniesienie opada, a my zaczynamy na tą drugą osobę patrzeć bardziej krytycznie, pojawiają się pierwsze wady, których już nie próbujemy tłumaczyć, może nawet dochodzić do pierwszych utarczek. Tak naprawdę jest to normalny stan, bo każdy z nas dorastał w innym środowisku i ma inne doświadczenia, a to oznacza, że jeśli mamy ze sobą przebywać przez dłuższy czas, to musimy się dotrzeć. Musimy pójść na kompromisy, wybierać rzeczy o które warto zawalczyć i takie, które lepiej odpuścić, bo nie są ważne. To od naszego zachowania w tym momencie, będzie zależało czy uda nam się utrzymać ten związek czy nie.

Co ma miejsce później?

Kiedy dojdzie do ścierania się naszych charakterów, może się okazać, że nie będziemy potrafili dojść do porozumienia, pójść na kompromis i wówczas związek się rozpadnie. Ale jeśli będziemy w stanie trochę ustąpić, znaleźć takie obszary, które będą ważne dla naszej dwójki, to wówczas może się okazać, że zbudujemy równowagę i na nowo będziemy potrafili cieszyć się swoim towarzystwem i czerpać radość z przebywania ze sobą. Później także będą się pojawiały gorsze dni i znudzenie, ale jeśli będziemy potrafili nad nimi zapanować, i małymi codziennymi sytuacjami pokazywać, że nam zależy, to istnieje spora szansa, że nasz związek wyjdzie z tego wszystkiego zwycięsko. Warto zobaczyć jakie fazy może przechodzić związek, tak abyśmy byli na nie przygotowani.

Wówczas będzie szansa, że będziemy w takim związku bardzo szczęśliwi.

https://klinika-trzezwosci.pl/nasza-oferta/alkoholizm-terapia https://zmysly.pl/mini-wibratory

Marcelina