Kapcie do przedszkola – jakie wybrać?

Kapcie do przedszkola – jakie wybrać?
satelitarnygps.mapy-navi.com.pl

Chcemy, żeby nasze dziecko jak najlepiej czuło się w przedszkolu. Dlatego też musimy zadbać o odpowiedni strój, w którym będzie mu wygodnie, nic go nie będzie uciskało, a dodatkowo także nie będzie krępowało jego ruchów. Dlatego warto poświęcić trochę czasu nie tylko na wybór odpowiednich spodni czy bluzki, ale również na znalezienie odpowiednich butów. W końcu każdego dnia nasze dziecko będzie w nich spędzało przynajmniej kilka godzin.

Na co zwracać uwagę?

Przede wszystkim wybierając kapcie do przedszkola powinniśmy zwrócić uwagę na to czy są one przewiewne. Dlatego warto wybierać te, które wykonane są z naturalnych materiałów i które pozwolą stopom naszego dziecka oddychać. To ważne, ponieważ dziecko w przedszkolu będzie biegać, skakać, a to oznacza, że te nogi mogą się pocić i wówczas nie będzie zbyt przyjemnie, a dodatkowo mogą pojawić się różne choroby. Do tego powinniśmy również dopilnować, aby takie buty były wygodne, żeby miały szerokie czubki, dzięki czemu nie będą uciskały palców, a dodatkowo jeszcze powinny mieć jak najbardziej te palce zabudowane, tak aby jak najmniej zabolało, jeśli ktoś na nie nadepnie. Oczywiście, przy tym wszystkim nie możemy zapominać, że dziecko będzie je musiało samo zakładać i zdejmować, a to oznacza, że powinno to iść bardzo łatwo. Dlatego warto wybierać takie na rzep, albo wsuwane z gumkami.

Jeśli dziecko jest starsze i ma większą wprawę, to możemy się zdecydować na zatrzaski.

Co jeszcze jest ważne?

Podczas wybierania kapci do przedszkola, powinniśmy również sprawdzić, jak one pracują podczas chodzenia. Czy swobodnie się zginają, ale jednocześnie sztywno przytrzymują stopę w odpowiednim miejscu? Pamiętajmy, że zbyt sztywna podeszwa sprawi, że takie kapcie nie będą wygodne, a dodatkowo mogą obciążać stopy. Inną jeszcze kwestią jest kolor takich butów. Lepiej wybierać ciemne kolory, ponieważ mniej będą się brudziły i dłużej będą estetycznie wyglądały. No i co jest równie ważne, muszą się podobać naszemu dziecku, dlatego warto wybrać kilka modeli, które odpowiadają nam jako rodzicom i później pozwolić na to, aby spośród nich, dziecko samo dokonało ostatecznego wyboru. W końcu to ono będzie w nich na co dzień chodziło. Warto zobaczyć jakie kapcie do przedszkola są oferowane, które z nich wybrać i sprawdzić, czy dla dziecka faktycznie będą dostatecznie wygodne. Co więcej warto się dowiedzieć, czy przedszkole czasami nie wymaga kapci z białymi podeszwami, które nie zostawiają śladów na podłodze. Jeśli tak, to również to kryterium będziemy musieli wziąć pod uwagę, kiedy będziemy poszukiwać odpowiednich kapci do przedszkola.

Dlatego też, warto się zacząć za nimi rozglądać trochę wcześniej, ale nie dużo, żeby nie okazało się, że w międzyczasie dziecku urosła noga i kapcie kupione za wcześnie, okażą się za małe.

Stoliki przedszkolne dla dzieci

Marcelina